Split Klima Hizmetlerimiz

Split Klimalarda Tamir Bakım Montaj Aynı Gün Servis

Split Klima bağımsız üniteleri ve kullandıkları çevre dostu gazlarla çok verimli yeni nesil klimalar dır. Ekonomik ve pratik kullanımı sebebiyle kullanımı çok yaygındır.

Split Klima Servis Talep Formu

İletişim bilgilerinizi iletin, uzmanlarımızın anında size ulaşsın!

Split klima, ortamın hem ısıtılması hem de serinletilmesi için kullanılan klimalara verilen genel bir addır. Klimalardaki iç ve dış üniteler birbiriden bağımsız olarak çalışır. Splitin İngilizce kelime anlamı da “ayrık”, “ayrılmak”, “bölünmüş” şeklindedir. İç ve dış üniteleri ayrı olduğu için bu ad verilmiştir. Şehir hayatında yaşam alanlarının sınırlı olması sebebiyle tek dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanarak soğutma veya ısıtma işlemlerinin sağlanması büyük avantajlar sağlar. Dünya çapında en yaygın kullanılan klima türüdür. Talebi fazla olduğu için yeni nesil klima teknolojileri de split klimalar üzerine yoğunlaşmıştır. Çok geniş ürün yelpazesi vardır.

Profesyonel ve Hızlı Split Klima Servisi

İklimlendirme teknolojileri geliştikçe konutlarda, işyerlerinde, çeşitli büyüklükteki mekânlarda ısınma ve serinleme yöntemleri geliştirildi. İklimlendirmenin önemli bir parçası olan klimalar, farklı teknolojilerle farklı türlerde üretiliyor. Klima teknolojileri arasında en yaygın olanı split klimalardır. Bu klimalar ortamı soğuturken, mevsim geçişlerinde ısıtma amaçlı da kullanılabilir.

VRF Klima Servisi

Split Klima Servisi

Split Klima Montajı

Split Klima Bakımı

Split Klima Tamiri

Split Klimalar Nasıl Çalışır?

Split klimanın çalışma sisteminde “enerji ve ısı transferi” prensibi temel alınır. Bu transfere “soğutma çevrimi” adı da verilir. Transferin tersine “ısıtma çevrimi” denir. Sanılanın aksine kullanılan sistem bir hava transferi değildir. Split klimalar, elektronik devre kartı ile kontrol edilir. Fuzzy logic (bulanık mantık) ve pid (oransal integral diferansiyel) kontrol yöntemleri sayesinde verimliliği artırılmıştır.

Split klimalarda kompresör, genleşme valfı, kondenser gibi parçalar dış ünitede yer alır ve çevrim de dış ünitede (ana pompa veya esanjör) gerçekleşir. İç ünitede evaporatör (buharlaştırıcı) ve radyal fan sistemi bulunur ve ortama şartlandırılmış hava verilir. İç ünitelerin duvar, tavan ve döşeme tiplerinde çeşitleri vardır. Dış üniteye bir veya birden fazla iç ünite bağlanabilir. Başka bir deyişle soğutma elemanları, iki veya daha fazla gövde içine yerleştirilir. Bu da kullanıcıya avantajlar sağlar. Klimanın iç ve dış üniteleri arasındaki gaz transferi, yalıtımlı bakır borular aracılığı ile sağlanır.

Split Klima Modelleri

Güvenilir ve Hızlı VRF Teknik Servis

Servis sektöründe eğitimli personelleri ile hizmet veren firmamız, yılların getirdiği deneyim ile müşteri kitlesini genişletmektedir. Tüm marka ve model VRF klima servis, montaj, bakım hizmetini İstanbul’un tüm bölgelerine 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Uzman kadromuzla size bir telefon kadar yakınız, randevu almak için hemen arayın.

  • 0541 432 33 97